IZBORNO-IZVJEŠTAJNA SKUPŠTINA

Dana 25.02.2017. održana je izborno-izvještajna skupština DVD-a Prišlin-Hum. Na skupštini su članovi i gosti bili upoznati sa radom društva u protekloj godini i u mandatnom razdoblju te upoznati sa financijskim izvještajem. Izabrano je rukovodstvo društva.
Upravni odbor:
1. Dražen Pereti, za predsjednika Društva.
2. Domagoj Krošlin za zamjenika predsjednika.
3. Darko Kamenščak za zapovjednika.
4. Davor Bračun za zamjenika zapovjednika.
5. Dušan Stuhne za tajnika.
6. Ksenja Cverlin za blagajnika.
7. Vlado Tepeš za člana,
8. Stanko Tkalec za člana,
9. Branimir Krošlin za člana.
Nadzorni odbor:
1. Josip Cerovski
2. Milan Javorić,
3. Josip Pereti.
Za izaslanike u VZO Hum na Sutli:
1. Dražen Pereti
2. Dušan Stuhne
3. Vlado Tepeš
4. Tomo Lugarić
5. Domagoj Krošlin
VZ Krapinsko Zagorske Županije:
1. Dražen Pereti, za izaslanika.
2. Domagoj Krošlin za zamjenika izaslanika.

Dodijeljena su priznanja i zahvale.
Nakon svih točki dnevnoga reda uslijedila je službena primopredaja kombi vozila.
Podsjetnik; Krajem godine isključivo sredstvima donacije humskih poduzeća Vetropack Straža , OMCO Croatia , Stražaplastika, Bdf Servis Hum na Sutli i GP Špiljak nabavljeno je kombi vozilo Opel Vivaro .Još jednom veliko hvala svim Direktorima tih poduzeća što su prepoznali aktivnost i potrebu našeg Društva. Hvala i svim ostalim donatorima koji su pripomogli u prenamjeni vozila iz civilnog u vatrogasno.
Nakon službenog dijela uslijedila je fešta do ranih jutarnjih sati.

OSPOSOBLJAVANJE

Fotografija DVD Prišlin Hum.

U organizaciji VZO Hum na Sutli održano je osposobljavanje za rad s aparatima za zaštitu dišnih organa. Osposobljavanje se sastojalo od praktičnog i tematskog dijela u trajanju od 30 sati. Dio je bio odrađen na Humu, a dio u vježbalištu vatrogasne postrojbe grada Zagreba.
Iz našeg društva su pristupila 3 člana koji su uspiješno završili tečaj.

Donacija vozila Humskih poduzetnika

 

Dana, 05.12.2016. Sveti Nikola je stigao ranije u DVD Prišlin-Hum. Na vrata su nam pokucali Humski poduzetnici i to Omco-Croatia gosp. Darko Ranogajec, BDF-Croatia gosp. Josip Vuk, Straža Plastika gosp. Josip Grilec, Vetropack Straža gosp. Tihomir Premužak i GP-Špiljak gospodin Gordan i Damir Špiljak. Ključeve vozila predao je gospodin Darko Ranogajec predsjedniku Draženu Pereti. Jako nam je drago da su humski poduzetnici prepoznali naš rad i odlučili nam kupiti-donirati kombi vozilo koje nam je neophodno za rad društva. Vozilo se sada bude preuredilo iz civilnog u vatrogasno. Još jednom im VELIKA HVALA .

DVD PRIŠLIN-HUM

Mali Tabor 18/1

49231 Hum na Sutli

mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

Predsjednik Pereti Dražen 095/552-9494

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

 Zapovjednik:Kamenščak Darko 099/599-8682

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

 

MEĐUDRŽAVNA VJEŽBA

Dana 16.11.2016. Održana je zajednička vježba Hrvatske i Slovenije u OMCO Croatia

TAKTIČKA PRETPOSTAVKA

Prilikom izvođenja radova na objektu nove upravne zgrade na sjeveroistočnom dijelu tvrtke OMCO došlo je do zapaljenja građevinskog materijala ( stiropor, električni kablovi ). Zbog pojave velike količine dima radnici koji su izvodili radove napustili su objekt uz sumnju da jedan radnik nije napustio prostor. Radi visoke temperature došlo je do širenja požara u samom objektu.

U isto vrijeme na južnom dijelu tvrtke OMCO dolazi do puknuća rezervoara s lož uljem i zapaljenja istoga. U neposrednoj blizini rezervoara se nalaze spremišta plina argona, kisika i acetilena u bocama. Skladišta se nalaze s istočne strane rezervoara a na zapadnoj strani transformator.

Na sjevernoj strani se nalazi proizvodna hala koju su radnici napustili pojavom događaja.

O događaju je obaviješten VOC u ZJVP Zabok koji je alarmirao vatrogasne postrojbe s područja VZO Hum na Sutli. Zbog obima događaja obaviješten je zapovjednik VZKZŽ koji traži pomoć vatrogasaca iz GZ Šmarje pri Jelšah.

Potkategorije